Каталог товарів та послуг "Нікос-Буд"

Image
Image
Image
Image
Двокамерні пластикові септики
Image
Image
Септик з бетонних кілець
Image
Кесон, погреб з гідробетону
Кесон пластиковий
Септики, льохи, кесони серії
Буріння свердловин на воду
Зливова каналізація, ливнівка, дренаж та полив ділянки
Септик пластиковий
Каналізаційні насосні станції
Фільтри для води, системи водоочищення та водопідготовки
Ціна за септик
Image
Будівництво бомбосховищ та бункерів
Демонтажні роботи
Системи опалення приватного будинку
Image
Погріб
Насосне обладнання Pedrollo
Ремонт насосів
Якісні бетонні септики від

otlichie septiov nikos

Канализация для дома: виды очистных сооружений

Каналізація для дому: види очисних споруд

Каналізація для дому: які види очисних споруд бувають? 

 

Головне завдання каналізаційної системи – забезпечити транспортування сірих та чорних стічних вод (для їх подальшої утилізації). При цьому повинні бути досягнуті максимальна надійність у роботі та безпека людей, що проживають у будинку. Автономна каналізація заміського будинку – комплекс, що складається із низки компонентів.  Для планування та встановлення прийнято розділяти каналізацію на два види – зовнішня та внутрішня.

 • Каналізація заміського будинкуВнутрішня каналізація для дому

Розгалужений трубопровід, патрубки якого підключені до всіх сантехнічних приладів – душ, ванна кімната, унітаз, раковини тощо. По цій магістралі стоки збираються в єдиний потік для подальшого виведення їх із будівлі.

Визначальні умови для створення внутрішньої каналізації:

 1. Правильно складена схема труб (що включає горизонтальні частини та стояк).
 2. Установка захисних елементів системи – повітряних та зворотних клапанів, сифонів.
 3. Дотримання нахилу магістралі, щоб каналізаційні відходи могли рухатися під впливом сили тяжіння.
 • Зовнішня каналізація для дому

Призначена для зберігання, часткового чи повного очищення стоків. Основні складові елементи – трубопровід, з'єднаний з патрубком внутрішньої каналізації, та пристрій для зберігання (очищення) каналізаційних відходів. Головне завдання системи – забезпечення безпечної та ефективної переробки стоків. При проектуванні враховуйте такі якості зовнішньої каналізації, як:

 1. Можливість обробляти великий обсяг стічних вод. Для цього потрібно правильно розрахувати місткість резервуара (для накопичувальної ємності) або потужність септика (для станції очищення).
 2. Дотримання норм і правил, описаних у відповідних документах – БНіП, ГОСТах та санітарно-гігієнічних приписах.
 3. Вибір способу утилізації стічних вод – зберігання чи переробка.

Порада: Останнім часом для організації трубопроводів застосовують труби із полімерних матеріалів. При їх виборі слід звертати увагу на маркування – для внутрішньої чи зовнішньої каналізації. Жовті або чорні труби найчастіше використовуються для зовнішніх магістралей, сірим кольором маркуються вироби для внутрішніх каналізаційних мереж.

Вибір очисної установки

Нерідко власники приватних будинків стикаються з трудом вибору - придбати ємність для зберігання та подальшого вивезення відходів або зупинитися на біоочисній станції. Вирішити цю проблему можна після аналізу властивостей, якими повинна мати автономна каналізація заміського будинку .

 1. Періодичність роботи системи

Якщо проживання в заміському будинку має періодичний характер (дача), краще встановити накопичувальну ємність або анаеробний септик. Їхня робота автономна (не вимагає підключення електрики), проте разом із доступною вартістю власники заміської нерухомості можуть зіткнутися з проблемою вивезення відходів.

Для будинків з постійним проживанням найчастіше встановлюють аеробні септики високого очищення (біоочисні станції). Вони забезпечують високий рівень очищення каналізаційних відходів – до 99%. Цей ступінь дозволяє зливати воду із септика безпосередньо в ґрунт на ділянці.

 1. Середньодобовий (місячний) обсяг відходів

При інтенсивному використанні септика монтаж накопичувальної ємності недоцільний. Вона швидко заповниться, для відкачування відходів та їх вивезення знадобиться залучення спецтехніки. Ми рекомендуємо монтувати станції очищення (аеробні або анаеробні). Вони знезаражують каналізаційні відходи, що значно підвищує комфорт експлуатації усієї системи.

Порада: При розрахунку навантаження каналізаційної системи необхідно враховувати, що для однієї людини потрібно близько 200 л води на день. Якщо у будинку немає ванни, цю цифру можна зменшити до 150 л.
.

Накопичувач

Основне завдання накопичувальної ємності, що входить до складу каналізації, - зберігання відходів до їх викачування. Тому до вибору накопичувача висуваються досить жорсткі вимоги. Насамперед – довговічність та стійкість до каналізація для домувпливу біологічних відходів. Головний критерій – матеріал виготовлення ємності:

 1. Бетонна конструкція . Виготовляється самостійно із залізобетонних кілець. Також можливий метод заливання в опалубку. Довговічна, але трудомістка конструкція – для монтажу кілець потрібно замовляти спеціальну техніку (підйомний кран).
 2. Цегляна кладка . Відрізняється вкрай низькою герметичністю, тому що розрахована на часткове ґрунтове очищення стічних мас. Використовувати таку модель небажано, оскільки вона завдає шкоди ґрунту.
 3. Готові пластикові або сталеві ємності . Перевага їх використання – відносно проста схема установки (потрібно лише облаштувати котлован та підключити каналізаційну трубу). Однак знайти конструкцію з відповідним розміром технічного люка складно. Люк повинен бути досить широким, з кришкою і вентиляційною трубою для видалення надлишок газу, що накопичився.

Ці ємності повинні бути досить герметичні, тому що навіть незначний витік неочищених каналізаційних відходів може негативно позначитися на екологічній обстановці заміської ділянки. До недоліків можна віднести постійний контроль рівня заповнення.

Порада: Накопичувальні ємності рекомендуємо використовувати тільки для дачі з невеликим завантаженням каналізаційної системи.

Саморобний септик

Саморобні септики візуально схожі на накопичувальні ємності. Однак вони можуть виконувати невелике очищення стічних вод. Фактично в них відбувається процес фільтрації та освітлення стоків.каналізація заміського будинку

Конструктивно саморобний септик складається з 2-х і більше камер. Відходи потрапляють у першу з них (має займати більшу частину обсягу). У ній відбувається первинна дія анаеробних бактерій, які розкладають біологічні стоки на складові – мінеральні елементи, газ та освітлену воду. По переливній трубі рідина потрапляє до наступних камер очищення, де процес повторюється. У результаті ступінь очищення цього пристрою може досягати 60%, що є неприпустимим для зливу води в ґрунт або водоймище. Тому поля аерації або ґрунтові колодязі доочищення – обов'язкова умова облаштування каналізації для будинку із застосуванням саморобних септиків.

Головна перевага септиків цього типу – можливість вибору форми. Останнім часом саморобні септики виготовляють із 2-х пластикових ємностей.

Порада: Виготовляти септик своїми руками потрібно лише після попередніх розрахунків та складання докладного креслення.

Готовий септик

Септики заводського виробництва відрізняються від саморобних більшим ступенем надійності та ефективності роботи. Принцип їхнього функціонування залишається незмінним – на стічні маси впливають анаеробні бактерії, що призводить до автономна каналізація заміського будинкуосвітлення рідини. Перед випуском кожної моделі проводиться обов'язкова робота з проектування. Важлива відмінність готового септика конструкція пристрою. У більшості випадків вона виготовляється з полімерних матеріалів або склопластику, що дозволяють йому витримати великі навантаження ґрунту при можливому зсуві. У конструкції анаеробних моделей кожна камера очищення виконує свою функцію - первинна фільтрація, вплив мікроорганізмів на відходи та знезараження.

У планові заходи щодо обслуговування септика входить викачування відходів за допомогою асенізаторської машини. Крім того, при монтажі важливо враховувати поля аерації, що займають додаткове місце на ділянці.

Порада: Купуючи анаеробний септик, уточніть, чи є в ньому елементи для полів аерації (системи ґрунтової доочищення освітлених вод). Адже без них заборонено монтаж та роботу станції очищення. Автономна каналізація заміського будинку відрізняється від септика способом монтажу.

Біоочисна станція

каналізація для домуУ біостанції поетапне очищення відходів здійснюється за допомогою впливу аеробних бактерій та збагачення води киснем. Цей процес необхідний підтримки життєдіяльності мікроорганізмів, ще, збільшує ефективність роботи септика.

За допомогою компресора відбувається нагнітання повітря у стічні води, у результаті великі частинки дробляться на невеликі фрагменти. Такий принцип прискорює процес очищення. Ще один важливий фактор - наявність активного мулу - довкілля аеробних бактерій. Фактично, це єдине, що залишається від біологічних відходів після впливу мікроорганізмів.

Переваги біоочисної каналізації:

 1. Високий рівень очищення каналізаційних стоків – до 99%.
 2. Автоматичне керування процесами. Вбудований електронний модуль сам включатиме (вимикатиме) компресор через певний проміжок часу.
 3. Відсутня потреба в облаштуванні додаткових полів аерації.
 4. Видалення надлишку активного мулу можна зробити самостійно. Причому його кількість буде незрівнянно меншою, ніж при викачуванні відходів зі звичайного септика.

Порада: Надлишок активного мулу можна використовувати як добрива. Це біологічно корисна добавка для ґрунту.

 


 

ПРЕДСТАВЛЯЄМО ВАМ КАРТУ НАШИХ РОБІТ ДЕ МИ БУРИЛИ СВЕРДЛОВИНУ НА ВОДУ І ВСТАНОВЛЮВАЛИ АВТОНОМНУ КАНАЛІЗАЦІЮ СЕПТИК. МОЖЛИВО ВИ ПОБАЧИТЕ БУДИНОК ВАШИХ СУСІДІВ І РОЗПРОСИТЕ ЇХ ПРО КОМПЕТЕНТНІСТЬ НАШИХ ФАХІВЦІВ І ЯКІСТЬ РОБОТ І МАТЕРІАЛІВ. НАЙКРАЩА РЕКЛАМА ЦЕ - САРАФАННЕ РАДІО

 google map well

vidguki

 


 

Подивитися що буває коли автономну каналізацію септик встановлюють не компетентні фахівці не дорого