Каталог товарів та послуг "Нікос-Буд"

Image
Image
Image
Image
Двокамерні пластикові септики
Image
Image
Септик з бетонних кілець
Image
Кесон, погреб з гідробетону
Кесон пластиковий
Септики, льохи, кесони серії
Буріння свердловин на воду
Зливова каналізація, ливнівка, дренаж та полив ділянки
Септик пластиковий
Каналізаційні насосні станції
Фільтри для води, системи водоочищення та водопідготовки
Ціна за септик
Image
Будівництво бомбосховищ та бункерів
Демонтажні роботи
Системи опалення приватного будинку
Image
Погріб
Насосне обладнання Pedrollo
Ремонт насосів
Якісні бетонні септики від

otlichie septiov nikos

Монтаж каналізації у приватному будинку

Монтаж каналізації у приватному будинку: як зробити самостійно

Монтаж каналізації у приватному будинку: як зробити своїми руками

Щоб монтаж каналізації в приватному будинку був правильним, необхідно дотримуватися кількох етапів.

Визначаємо спосіб очищення стоків

На першому етапі необхідно визначитися з методом очищення стічних вод. Для цього необхідно врахувати кількісне співвідношення сірих (зливових, побутових) та темних (каналізаційних) вод. Найчастіше у складі переважають останні. Для їх освітлення та знезараження виберіть одну зі схем:

  1. Механічна

Суть методу полягає у природній фільтрації каналізаційних відходів. Для цього роблять самостійне встановлення фільтрів-відстійників, так звану вигрібну яму. Потрапляючи у ній, стоки проходять процес природної фільтрації: важкі елементи опускаються вниз, поступово руйнуються, а освітлена вода займає верхні шари ємності. Така схема дозволяє досягти очищення до 65%.

Ця методика прийнятна лише для дачних будинків з непостійним проживанням, коли періодичність та обсяг надходження каналізаційних відходів малі. До недоліків можна віднести низький рівень очищення, періодичне викачування. Також, у разі переливу, підвищений ризик зараження ґрунту стоками.

  1. Механіко-хімічна

По суті, це покращений перший спосіб. У ємність додаються спеціальні хімічні реагенти, при вплив яких відбувається коагуляція (формування великих фракцій)  або екстракція (виділення зі складу певних  компонентів). Недолік: хімічні компоненти здебільшого шкідливі здоров'ю людини.

  1. Біологічний

Полягає у впливі аеробних та анаеробних бактерій на біологічні компоненти відходів. При великому обсязі стічних каналів рекомендується установка септика. Вона забезпечує високий рівень очищення (до 99%). Біологічний метод найбільше підходить для ґрунту та рельєфу місцевості Санкт-Петербурга.

Порада: Щоб вибрати схему, проаналізуйте її експлуатаційні характеристики. Наприклад, при механічному чи біологічному очищенні з використанням анаеробних бактерій слід обов'язково облаштувати під'їзні шляхи для асенізаторської машини, а при обслуговуванні аеробних септиків цього робити не потрібно.

Встановлення внутрішніх мереж

При монтажі внутрішньої каналізації необхідно керуватися нормами БНіП 2.04.01-85. Відповідно до цього документа, майбутня магістраль та її компоненти повинні забезпечувати транспортування стічних вод від сантехнічних приладів до місця переробки та зберігання відходів. Для цього застосовуються труби, монтується захисна арматура (повітряні клапани, ревізійні люки тощо).

Важливо врахувати правила встановлення труб, а саме – дотримання їх ухилу. Найчастіше монтується гравітаційна система, де відходи рухаються магістралями під впливом сили тяжкості.

Порада: Навіть при прихованому монтажі труб необхідно передбачити монтаж ревізійних люків (для виконання профілактичних робіт). Вони знаходяться на відстані до 2 м на прямих ділянках і обов'язково монтуються на поворотних елементах трубопроводу.

Необхідні матеріали

Щоб здійснити самостійний монтаж каналізації у приватному будинку необхідно:

  1. Труби

Для внутрішніх мереж рекомендуємо встановлювати труби з полімерних матеріалів (ПВХ, поліпропілен, ПВХ непластифікований), так як вони дозволяють прокладати розгалужені магістралі. Їхній єдиний недолік – поступове руйнування під впливом сонячного світла. Однак це несуттєво, оскільки більшість трубопроводу прихована.

  1. Захисні елементи
  • Сифони. Встановлюються на вихідні патрубки сантехнічних приладів. Запобігають попаданню неприємного запаху до приміщення.
  • Повітряні клапани необхідні для стабілізації тиску всередині труб.
  • Ревізійні люки.

Вам також знадобляться кріпильні хомути (для монтажу трубопроводу до стіни), а також мінімальний набір інструментів – ножівка для порізки, будівельний рівень та рулетка.

Порада: Якщо розтрубне стикування полімерних труб відбувається з великим зусиллям, для кращого ковзання поверхні потримайте кінці виробів у гарячій воді або скористайтеся спеціальним монтажним мастилом.

Встановлення

Під час монтажу каналізації у приватному будинку потрібно керуватися нормами БНіП 2.04.01-85. Обов'язково дотримуйтесь:

  1. Монтаж стояка. Мінімальний діаметр – 110 мм. До цієї конструкції підключаються усі горизонтальні магістралі. У разі потреби встановлюється фановий стояк.
  2. Ухил труб. Залежить від діаметра труби. Для магістралі із перетином 110 мм – 20 мм/1 м.п.; 50 мм – 30 мм/1 м.п.; 160 мм – 8 мм/1 м.п.

Порада: Обрізання труб до потрібної довжини краще здійснювати в міру монтажу. При цьому обов'язково залишайте невеликі проміжки для компенсації теплового розширення матеріалу.

Встановлення зовнішніх мереж

Одна з головних умов монтажу мереж своїми руками – розрахунок розташування септика. Виходячи з нього, планується місце виведення внутрішньої розведення труб із фундаменту та протяжність зовнішньої магістралі. Для виконання цих робіт необхідно керуватися правилами, викладеними у СНіП 2.04.03-85 та СанПіН 2.1.5.980-00.

Порада: Для ділянок зі складним рельєфом місцевості та неоднорідним складом ґрунту всі нюанси врахувати складно, тому рекомендуємо замовляти проект каналізаційної системи у спеціалізованих компаній.

Підбираємо матеріали

Для монтажу зовнішнього трубопроводу необхідно викопати траншею. Її глибина має бути нижчою за рівень промерзання ґрунту.

На поверхню труби може впливати тиск ґрунту. В цьому випадку необхідно встановлювати труби для зовнішньої каналізації. Найчастіше використовують двошарові моделі із зовнішньою частиною зі зшитого поліетилену у вигляді гофри. Внутрішня поверхня має бути гладкою – сприяє безперешкодному проходженню стоків до місця очищення.

Якщо загальна довжина магістралі перевищує 10 метрів або має поворотні вузли, необхідний монтаж ревізійних колодязів. Вони призначені для проведення профілактичних та очисних робіт, у разі забруднення магістралі.

Порада: Для спрощення процесу монтажу краще вибирати труби з розтрубним з'єднанням. При цьому вони повинні мати додаткове кільце ущільнювача для надійної герметизації.

Вибір очисної станції

Для правильного вибору септика слід розрахувати його потужність (об'єм стічних вод, що переробляються на добу), а потім вибрати тип біологічного очищення (за допомогою анаеробних або аеробних бактерій).

Також слід звернути увагу на габарити конструкції. Вони повинні відповідати виділеному на ділянці місцю. Вибирайте станцію очищення з гарантією та можливістю сервісного обслуговування.

Порада: Установку очисної станції рекомендуємо проводити в період мінімального рівня ґрунтових вод. Цим ви полегшите собі роботу і це буде правильний монтаж каналізації у приватному будинку.

Закінчення робіт

Після завершення всіх монтажних заходів необхідно перевірити правильність роботи системи. Для цього слід змоделювати максимальне навантаження – увімкнути потік води у всіх сантехнічних приладах. У внутрішньому розведенні труб не повинно бути протікання.

Для зростання колоній аеробних бактерій потрібен час. Воно може зайняти від 2 до 6 днів залежно від складу каналізаційних відходів.

Порада: Для зменшення часу стабілізації очисного пристрою рекомендуємо придбати додаткові присадки у вигляді аеробних бактерій.

 

 


 

ПРЕДСТАВЛЯЄМО ВАМ КАРТУ НАШИХ РОБІТ ДЕ МИ БУРИЛИ СВЕРДЛОВИНУ НА ВОДУ І ВСТАНОВЛЮВАЛИ АВТОНОМНУ КАНАЛІЗАЦІЮ СЕПТИК. МОЖЛИВО ВИ ПОБАЧИТЕ БУДИНОК ВАШИХ СУСІДІВ І РОЗПРОСИТЕ ЇХ ПРО КОМПЕТЕНТНІСТЬ НАШИХ ФАХІВЦІВ І ЯКІСТЬ РОБОТ І МАТЕРІАЛІВ. НАЙКРАЩА РЕКЛАМА ЦЕ - САРАФАННЕ РАДІО

 google map well

vidguki

 


 

Подивитися що буває коли автономну каналізацію септик встановлюють не компетентні фахівці не дорого