Каталог товарів та послуг "Нікос-Буд"

Image
Image
Image
Image
Двокамерні пластикові септики
Image
Image
Септик з бетонних кілець
Image
Кесон, погреб з гідробетону
Кесон пластиковий
Септики, льохи, кесони серії
Буріння свердловин на воду
Зливова каналізація, ливнівка, дренаж та полив ділянки
Септик пластиковий
Каналізаційні насосні станції
Фільтри для води, системи водоочищення та водопідготовки
Ціна за септик
Image
Будівництво бомбосховищ та бункерів
Демонтажні роботи
Системи опалення приватного будинку
Image
Погріб
Насосне обладнання Pedrollo
Ремонт насосів
Якісні бетонні септики від

otlichie septiov nikos

Монтаж зливової автономної каналізації

Монтаж зливової автономної каналізації

Монтаж дощової каналізації

Головне завдання зливової каналізації – видалення атмосферних опадів та збереження фундаменту будинку.

Типи зливових каналізацій 6681383609062012

Дощова система повинна містити такі компоненти:

 1. Елементи для збирання води (лотки або дощоприймачі з полімеру або пінобетону).
 2. Фільтри. Поділяються на проміжні (піскоуловлювачі) та основні, що знаходяться у станції очищення.

Виділяють два види зливової автономної каналізації - точкова та лінійна. Лінійна каналізація розрахована на відведення атмосферних опадів із великої площі ділянки, точкова – на локальний збирання води.

Порада: Нерідко застосовується комбінований тип зливової каналізації. Ця схема дозволяє заощадити придбання матеріалів, спрощуючи процес монтажу.

Точкова каналізація

Локальний збір води відбувається за допомогою спеціального дощеприймача, розташованого в найнижчій точці. Для кращого стікання рідини рівень ґрунту навколо дощеприймача має невеликий скіс.

Точкова каналізація встановлюється у місці стоку води великого об'єму. Найчастіше це водовідливні труби на будинку. Для транспортування води дощеприймач підключений до розгалуженої магістралі, що веде до влаштування фільтрації або скидання потоку в ґрунт (водою, канаву).

Особливості точкової каналізації:

 1. Розрахунок обсягу дощоприймача, виходячи з максимальної кількості опадів – середньодобова норма. Дані для конкретного регіону можна взяти з метеослужби Санкт-Петербурга та області.
 2. Підвищені вимоги до міцності конструкції. У період опадів потік води не повинен зруйнувати конструкцію. Дуже важливо встановити верхню захисну решітку і пісковловлювач, що запобігає утворенню засмічення в трубах.

Поверхню ґрунту навколо дощоприймача необхідно накрити матеріалом, який не вбирає вологу. Це може бути асфальтоване покриття або декоративна бруківка. Під час монтажу після піщаної подушки встановлюється вологонепроникний шар – плівка ПВХ або руберойд.

Порада: Рекомендуємо врахувати зовнішній вигляд конструкцій. Приділіть увагу поєднанню кольору та форми захисних ґрат з усіма елементами ділянки.

Лінійна каналізація

Система лінійної каналізації призначена для збирання талих та дощових вод з великих площ. Вона є мережа жолобів, розташованих нижче рівня грунту. Важливо дотримуватися ухилу ґрунту для стікання води. Монтаж автономної каналізації рекомендуємо виконувати у найнижчій точці ділянки.

Особливості дощової каналізації:

 • Можливість збирання опадів із великих ділянок.
 • Вибір матеріалу виготовлення та конструкції жолоба, залежно від місця його монтажу. Для установки на проїжджій частині (під'їзд до гаража) зазвичай вибирають залізобетонні моделі. У деяких випадках можна встановлювати пластикові чи газобетонні вироби.

При виборі розташування жолобів враховуйте рельєф місцевості. Розміщувати їх слід у найнижчих точках ділянки, куди стікається дощова вода. Похилі поверхні ґрунту повинні мати шар гідроізоляції, щоб запобігти попаданню вологи в ґрунт.

Порада: Водовідведення та відвідні канали рекомендуємо встановлювати так, щоб вони не тільки виконували своє пряме призначення, але й гармонійно вписувалися у ландшафтний дизайн.

Основні складові зливової каналізації

Для облаштування зливової каналізації на території присадибної ділянки потрібно правильно підібрати її компоненти, врахувати можливе потрапляння до дощових вод сміття та нафтопродуктів. До складу повинні входити такі елементи:

 1. Дощеприймачі різних видів

Для точкової каналізації встановлюють лотки прямокутної чи квадратної форми. Стандартний розмір – 300*300*300 мм, але може бути змінений залежно від планованого навантаження. При проектуванні лінійної каналізації використовують жолоби (відкритого, закритого типу) з такими габаритами:

 1. Ширина – від 100 до 500 мм.
 2. Довжина – до 1000 мм
 3. Висота – від 90 до 760 мм.

Залежно від матеріалу виготовлення переріз жолоба може бути прямокутним або напівкруглим.

 1. Труби

Для транспортування води використовують пластмасові труби. До появи монтаж автономної каналізації виконувався з використанням азбестових труб або їх аналогів (пінобетонні вироби).

 1. Колодязі

Ці елементи зливової каналізації виконують дві функції – очищення труб за їх засмічення і перелив.

Порада: Найкраще придбати комплексну систему дощової каналізації від одного виробника. У такому разі можна не турбуватися про поєднання окремих елементів системи.

Як зробити розрахунок зливової каналізації

Основний показник при виконанні розрахунків для зливової каналізації – максимальний об'єм води, що проходить трубами. Коли ви здійснюєте монтаж автономної каналізації, радимо не забувати про цей показник. Саме пропускна здатність труб вважається головним критерієм продуктивності усієї системи. Для розрахунку найкраще звернутися до спеціалізованих компаній. Однак це можна зробити і самостійно, скориставшись такою формулою:

Q = q20 * F * Ψ

Де:

 1. Q – обсяг води, що проходить трубами;
 2. q20 – коефіцієнт інтенсивності випадання опадів, л/хв. Його можна дізнатись у місцевої метеослужби. Для Санкт-Петербурга це значення дорівнює 60;
 3. F – загальна площа ділянки, з якої необхідно зібрати атмосферні опади, що випали;
 4. Ψ – коефіцієнт поправки, залежить від покриття. У таблиці показано його значення для різних видів матеріалів:
Вид матеріалу Значення
Покриття Ψ
Покрівля 1
Асфальт 0,95
Бетонне покриття 0,85
Утрамбований щебінь 0,4
Незахищений ґрунт 0,35

Після отримання величини об'єму води можна вибрати труби відповідного діаметра з урахуванням кута нахилу. У таблиці нижче показано залежність діаметра труби від об'єму атмосферних опадів та кута нахилу магістралі.

Ø 110 мм Ø 150 мм Ø 200 мм Ступінь ухилу труби
3.9 12.2 29.8 0.3
5 15.75 38.5 0.3 – 0.5
7 22.3 54.5 0.5 - 1.0
8.7 27.3 66.7 1.0 - 1.5
10.0 31.5 77.0 1.5 – 2.0

Порада: Існують усереднені значення нахилу залежно від діаметра труби. Так, для 150 мм становить від 8 до 10 мм на 1м/п, для 110 – 20 мм, для 200 – 7 мм на 1 м/п.

Монтаж автономної каналізації

 

Перед встановленням елементів зливової каналізації складіть схему. Вона повинна містити всі компоненти (лотки, колодязі та трубопроводи), їхнє розташування на ділянці.

Для установки спочатку копають траншеї (габаритами більше за розміри частин каналізації на 10-15 см) під ухилом. Потім дно кожної траншеї втрамбується, а зверху засипається піщана подушка. Встановивши лотки та трубопроводи, потрібно акуратно заповнити бічні простори гравійно-піщаною сумішшю.

Порада: Монтаж автономної каналізації зливового типу рекомендуємо проводити влітку або рано восени. У цей час рівень ґрунтових вод низький, що полегшить роботу.

Створення охоронних зон

Відповідно до СНиП-2.04.03-85 навколо об'єктів зливової каналізації мають бути влаштовані охоронні зони (для безпечної експлуатації системи захисту від пошкоджень). На відстані 5 метрів від лотків, дощоприймачів та трубопроводів заборонені такі дії, як:

 1. Посадка дерев. Мінімальна відстань – 3 метри.
 2. Проведення будівельних робіт будь-якого типу.
 3. Монтаж елементів автономної каналізації.

Також важливо забезпечити вільний доступ до оглядового колодязя – на відстані 5 метрів не повинно бути предметів або об'єктів, що перешкоджають виконанню робіт.

Порада: Облаштування охоронних зон має виконуватися ще на стадії проектування зливової каналізації. Це дозволить мінімізувати витрати.

 

 


 

ПРЕДСТАВЛЯЄМО ВАМ КАРТУ НАШИХ РОБІТ ДЕ МИ БУРИЛИ СВЕРДЛОВИНУ НА ВОДУ І ВСТАНОВЛЮВАЛИ АВТОНОМНУ КАНАЛІЗАЦІЮ СЕПТИК. МОЖЛИВО ВИ ПОБАЧИТЕ БУДИНОК ВАШИХ СУСІДІВ І РОЗПРОСИТЕ ЇХ ПРО КОМПЕТЕНТНІСТЬ НАШИХ ФАХІВЦІВ І ЯКІСТЬ РОБОТ І МАТЕРІАЛІВ. НАЙКРАЩА РЕКЛАМА ЦЕ - САРАФАННЕ РАДІО

 google map well

vidguki

 


 

Подивитися що буває коли автономну каналізацію септик встановлюють не компетентні фахівці не дорого